Kolarstwo Górskie z ang. Mountain Biking (MTB) jest to ogólnorozwojowa dyscyplina sportu, która wymaga bardzo ciężkiej konsekwentnej pracy i litrów wylanego potu na treningach. Oprócz szlifowania dobrej kondycji uczy koncentracji, samodyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu.

Ostatnimi laty sport ten w Polsce stał się bardzo popularny głównie dzięki takim zawodnikom jak Maja Włoszczowska, która promuje MTB jako mistrz świata w tej dyscyplinie.

Prezes GLOB-METAL – Konrad Zielaskiewicz miło wspomina lata spędzone na uprawianiu kolarstwa górskiego.

Jeszcze kilka lat temu ta dyscyplina sportu nie była na tyle rozwinięta aby w takim mieście jak Mrągowo istaniały kluby czy stowarzyszenia zrzeszające kolarzy.

Ścigając się w wyścigach XC czy Maratonach MTB trzeba było na własną rękę organizować całą logistykę przygotowań, wyjazdów oraz startów.

Mając powyższe na uwadze kiedy to dowiedział się o stworzeniu Mrągowskiej Szkółki Kolarskiej postanowił bez wahania wspomóc taką inicjatywę, która kształtuje Mrągowską młodzież.

W konsekwencji GLOB-METAL ma zaszczyt być sponsorem głównym „Szkółki kolarskiej GLOB-METAL Mrągowo”

#Misja Szkółki

Upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród uczniów szkół podstawowych w oparciu o ogólnorozwojowy trening sportowy i wychowanie przyszłych mistrzów olimpijskich.