Ogromne znaczenie betonu w budownictwie

Beton towarowy, nazywany również betonem prefabrykowanym, to materiał budowlany o ogromnym znaczeniu w dzisiejszym przemyśle budowlanym.

Czym jest beton w zasadzie wszyscy wiemy. Bez niego nie może obejść się żadna budowla. Jednak kluczowym warunkiem jest odpowiednia jakość tego produktu. W większości przypadków decydujemy się na samodzielne kręcenie betonu przy pomocy betoniarki, jednak wiąże się z tym duże ryzyko. Betonowa mieszanka musi mieć odpowiednie parametry, aby spełnić swoje zadanie. Przygotowując beton na własną rękę możemy pomylić proporcje co niestety spowoduje, że beton nie będzie się nadawał do użycia. Planując budowę warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie jak beton towarowy.

W jaki sposób powstaje beton towarowy?

Beton towarowy jest produktem, którego produkcja odbywa się w węzłach betoniarskich. Dostarcza się go w miejsce budowy betonowozami. Proces produkcji betonu towarowego jest całkowicie zautomatyzowany. W procesie mieszania betonu każdy produkt jest dodawany względem wagi, którą odmierza się w sposób dokładny. Nie można tutaj mówić o żadnej pomyłce. Maszynowe przygotowywanie tej mieszanki jest gwarancją powtarzalności w całym procesie i doskonałej jakości betonu. Decydując się na samodzielne przygotowanie betonu możemy negatywnie wpłynąć na jego wytrzymałość. Każda przygotowana przez nas proporcja może mieć inny skład.

Czym różni się beton towarowy od zwykłego betonu?

Podstawową różnicą tych dwóch mieszanek – betonu towarowego i betonu zwykłego jest wytwarzanie ich w zupełnie innych warunkach. Różni je również wykorzystywanie do produkcji różnych materiałów. Tym samym ich jakość jest zróżnicowana i określa się ją biorąc pod uwagę zupełnie inne normy.

Gdzie można zamówić betony towarowy?

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na materiały budowlane na rynku nie brakuje firm oferujących produkcję betonu towarowego. Zamówienie tego produktu odpowiedniej jakości nie stanowi dla nikogo większej trudności. Przy poszukiwaniu odpowiedniego w tym zakresie usługodawcy warto najpierw sprawdzić jego wiarygodność i opinie jaką cieszy się wśród klientów. Poza opiniami ważne są również posiadane certyfikaty jakości, które potwierdzają doskonałe parametry przygotowanego betonu.

GLOB – METAL – dostawca betonu wysokiej jakości

Jako firma z ponad 20 letnim doświadczeniem oferujemy wysokiej jakości mieszanki dostosowane do zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Powstały u nas beton łączy w sobie jakość i trwałość, a także innowacyjne podejście. Produkcja betonu towarowego w naszym zakładzie odbywa się na dwóch nowoczesnych skomputeryzowanych węzłach betoniarskich. Dodatkowo wyposażyliśmy nasz zakład w systemy grzewcze co umożliwia dostawy podgrzanego betonu w panujących temperaturach powietrza -10.