Beton towarowy najpopularniejszym materiałem budowlanym

Beton towarowy jest nieodłącznym elementem wielu projektów budowlanych zarówno tych małych jak i dużych. Niezależnie od tego czy planujemy małą czy dużą inwestycję jest to podstawowy materiał budowlany.  Ta popularna masa architektoniczna, dzięki której możliwe jest tworzenie konstrukcji jest materiałem, który daje niesamowite możliwości w zakresie budownictwa. W zależności od jej zastosowanie mieszanka betonu powinna być wzbogacona konkretnymi składnikami od których w dużej mierze zależy cena betonu.

Jakie czynniki składają się na cenę betonu?

Decydując się na zakup betonu towarowego warto pamiętać, że na jego cenę składa się wiele czynników. Jednym z głównych aspektów od którego uzależnia się cenę betonu są zawarte w masie budowlanej domieszki oraz rodzaj surowca jaki został użyty do produkcji betonu. Wpływ na ceną ma również lokalizacja miejsca docelowego od cementowni. Natomiast w przypadku kruszyw ważna jest odległość kopalni od wytwórni, która produkuje dany beton. Znaczenie dla ceny odgrywa również rodzaj użytego w produkcji betonu surowca, a także zastosowanie domieszek, które nadają betonowi specjalnych możliwości. Jakie aspekty również wpływają na cenę mieszanek betonowych? Oczywiście jest to koszt transportu, konkurencja oraz wiele innych aspektów. Cement stanowi najdroższy składnik co powoduje, że im niższa klasa betonu tym niższa również jego wytrzymałość.

Różnice cenowe zależne od klasy betonu

Klasy betonu towarowego świadczą nie tylko o jego wytrzymałości, ale również i o cenie. Cement jest najdroższym składnikiem betonu, dlatego odgrywa ważną rolę w sytuacji ceny. Producenci betonu wyróżniają kilka klas jego wytrzymałości. Ceny betonu w roku 2023 wahają się w granicach 260 do 400 zł za m3 betonu w zależności oczywiście od klasy betonu. Górne granice cenowe zależne są od wysokiej jakości mieszanek betonowych.

GLOBMETAL – dostawca wysokiej jakości betonu towarowego

Zakład produkcyjny GLOBMETAL jest doświadczonym i profesjonalnym dostawcą betonu towarowego. W swojej działalności proponuje innowacyjne i nowoczesne rozwiązania z zakresu budownictwa. Bazując na wysokiej jakości kruszywach jesteśmy w stanie stworzyć doskonałe mieszanki betonowe, które świetnie sprawdzą się w swojej roli. Jesteśmy w stanie produkować beton towarowy również w minusowych temperaturach chroniąc go przed zamarzaniem.