Na jakie ceny betonu z gruszki powinniśmy się przygotować?

Beton z gruszki to jedna z bardziej znanych mieszanek betonowych na rynku. Wykorzystujemy ją Podczas większych inwestycji. Gruszka jest po prostu narzędziem transportowania betonu w miejsce jego wylewki.

Jaka jest pojemność gruszki z betonem

Zastosowanie betonu z gruszki ma miejsce wówczas, kiedy ze względu na wymaganą ilość nie możemy przygotować go na miejscu. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią mieszankę betonu do jej przeznaczenia. Zazwyczaj przeciętna gruszka ma około 10m3 pojemności. Prawo dopuszcza jednak możliwość transportowania maksymalnie beton o nacisku 8 ton na jedną oś gruszki, czyli 8000 litrów. 1m3 betonu waży około 2,3 tony. Przeciętna betoniarka jest w stanie przetransportować około 18 ton mieszanki betonu.

beton z gruszki
beton z gruszki

Cena betonu z gruszki w roku 2024

W ciągu ostatnich lat ceny betonu znacząco wzrosły tak jak i ceny innych materiałów budowlanych. Na dzień dzisiejszy cena betonu z gruszki za m3 waha się między 200-340 zł brutto. Oczywiście są to jedynie ceny uśrednione. Na cenę betonu z gruszki wpływa wiele czynników. Kluczowe znaczenie mają klasa betonu oraz region, w którym zakupujemy beton. Do ceny betonu należy również doliczyć koszty transportu.

O czym należy pamiętać, kiedy chcemy zamówić beton z gruszki?

Zamawiając beton z gruszki musimy pamiętać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie powinien on zbyt długo oczekiwać na wylanie. Może to znacznie pogorszyć jego właściwości. Beton od momentu, w którym znajdzie się w gruszce ciągle powinien być aktywny, ponieważ grozi to zastygnięciem. Dzięki temu masa betonowa będzie odpowiedniej konsystencji, a jej właściwości nie ulegną pogorszeniu. Zamawiając beton z gruszki musimy pomyśleć o tym czy wóz o takich gabarytach będzie w stanie wjechać na plac budowy. Również teren w okól nie może być grząski, ponieważ betoniarka o takich gabarytach nie podoła takim przeszkodom.

GLOBMETAL – dostawca wysokiej jakości mieszanek betonowych

Jako doświadczony producent betonu oferujemy wysokiej jakości mieszanki betonowe. Nasz beton to produkt, który doskonale sprawdzi się na placu budowy również w trudnych zimowych warunkach. Dopasujemy produkt do wymagań każdego z klientów dostarczając sprawdzonych rozwiązań.