Murki oporowe w aranżacji pochyłej działki

Posiadanie pochyłej działki może okazać się dla nas nie lada wyzwaniem. Ale z odpowiednim podejściem oraz narzędziami można ten problem łatwo rozwiązać, a nawet przerodzić ten problem w szansę na stworzenie unikalnego i wyjątkowego ogrodu. Na późniejszym etapie pochyła działka daje olbrzymie możliwości aranżacyjne. Jednak wyrównanie pochyłej działki jest sporym wyzwaniem, które wymaga wybudowania ścianek działowych oraz murków oporowych.

Na czym polega niwelacja terenu?

Zanim rozpocznie się budowę domu, najważniejszą z czynności jest odpowiednie przygotowanie terenu. Działki pochyłe są problematyczne zwłaszcza na samym początku inwestycji. Na niwelację terenu składa się etap przygotowań oraz wbudowanie murków oporowych jak i ścianek działowych. Niwelacja terenu jest jednym z pierwszych etapów budowy.

Wznoszenie ścian oraz murków oporowych

Ingerując w pochyły teren, np. poprzez wznoszenie sztucznej skarpy ryzykujemy, że z czasem zacznie ona się osuwać. Jest to bardzo poważne zagrożenie zarówno dla budynku jak i fundamentów domu. Doskonałym zatem rozwiązaniem jest stosowanie w takich sytuacjach murków oporowych oraz ścianek działowych. Są to konstrukcje, które w skuteczny sposób mogą oddzielić dwie części działki i skutecznie zapobiegną osuwaniu się gruntu. Ścianki oporowe mogą być również wykonane w gotowych prefabrykatów co jest bardzo dużym ułatwieniem. Ciekawą formą ściany oporowej są gabiony, które później można wypełnić kamieniami oraz kruszywem. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością i nietuzinkowym wyglądem.

GLOBMETAL – producent murków oporowych

Zakład Produkcyjny GLOBMETAL jest doświadczonym producentem murków oporowych. Murki oporowe to nie tylko praktyczne elementy architektoniczne, ale również ważny element krajobrazu. Mogą one nadawać charakterystyczny wygląd i charakter danego miejsca. Nasz zakład od wielu lat dostarcza doskonałej jakości rozwiązania w tym zakresie oferując tym samym doskonałą estetykę otoczenia. Oferujemy szeroką gamę murków oporowych oraz prefabrykatów betonowych, które można wykorzystać w zabezpieczaniu gruntu przed osuwaniem. Zapewniamy trwałość oraz solidność konstrukcji, które wykonujemy, a także możliwość dopasowania konstrukcji betonowych do indywidualnych potrzeb każdego klienta. W swojej pracy wykorzystujemy nowoczesne materiały najwyższej jakości.